Pořiďte si jezírko nebo biobazén bez chemie

Křišťálově čistá voda se systémem přírody

Společnost GREEN ENGINEERING s.r.o. je česká firma založená roku 2008 v oboru zahradní a krajinářská architektura. Naší výsadou je komplexnost nabídky od projektu, přes realizaci včetně následné odborné péče. Specializací firmy je výstavba koupacích jezírek a přírodních bazénů ( biobazénů ). Dále se zaměřujeme na návrhy, realizaci a péči o soukromou a veřejnou zeleň.

Proč chci koupací jezírko

Proč chci koupací jezírko

Vlastní vodní plocha nabízí v dnešní hektické době zcela jiné možnosti využití než veřejné plochy ke koupání. Majitelé rodinných domů a zahrad mohou v současnosti zvolit vodní prvek blízký přírodě nejen ke koupání, ale poskytující také celoroční estetický zážitek.

Koupací jezírko nebo biobazén?

Koupací jezírko či biobazén?

Rozhodnutí není lehké a je třeba si položit mnoho otázek, abychom správně zvolili vhodný TYP vodní plochy (více o typu jezírek), vyplňte prosím náš krátký dotazník.

Standardy jezírek a biobazénů

Standardy jezírek a biobazénů

Jsme členem ASOCIACE BIOBAZÉNŮ A JEZÍREK a zavazujeme se při naší činnosti k postupům, které jsou doporučené ve výše zmíněném dokumentu. Mimo jiné z důvodu, aby budovaná koupací jezírka plnila očekávání zákazníků.

Jezírko v 5 ti krocích

Jezírko v 5 ti krocích

  • Prostudujte si 5 základních TYPŮ provedení koupacího jezírka
  • Vyplňte dotazník
  • Nechte si od nás provést odbornou konzultaci přímo na Vašem pozemku
  • Na základě konzultace Vám zpracujeme projekt s nabídkou na Vaši vodní plochu
  • Připravíme podklady pro jednání s dotčenými orgány
Zkušenost

Zkušenost

Díky mnoha realizacím jsme získali cenné zkušenosti a praxi v oboru, jsme schopni Vám nabídnout optimální řešení Vaší vodní plochy. Naše společnost je držitelem diplomu Wellness biobazen roku 2019 a Biobazén roku 2020 – Referenční biobazén firmy Green engineering s.r.o., Koupací jezírko roku 2022 - 3.místo, Koupací jezírko roku 2022 – Zvláštní cena.

Profesionalita

Profesionalita

Dokážeme reagovat na individuální požadavky našich zákazníků a navrhnout trvalá řešení s použitím moderních technologií ( např. řízení KNX ) pro splnění představ investora. Naši zaměstnanci jsou v oboru proškoleni a absolvují pravidelná odborná školení.

Zodpovědnost

Zodpovědnost

Jsme dlouholetým členem Svazu zakládání a údržby zeleně ( SZÚZ ) a Mezinárodní asociace zahradnických firem ( ELCA ). Jsme členem dalších odborných sekcí v SZÚZ a to v Asociaci koupacích jezírek a biobazénů ( ABAJ ), mezinárodní organizaci ( IOB ) a sekci zhotovitelů zelených střech ( ZeS ).

Tradice

Tradice

Ctíme poctivé zahradnické řemeslo s využitím našich veškerých znalostí, dovedností, techniky a odhodlanosti. Dbáme na kvalitu práce s odkazem na naše učitele a zkušené zahradníky.

Dynamický živoucí prvek

Koupací jezírko

Koupací jezírka jsou uměle založené nádrže se stojatou vodou bez přítoku. Princip čištění zajišťuje zejména zooplankton, který představuje velmi bohatý život. Zooplankton filtruje objem vody v závislosti na trofii. Nedílnou součástí koupacích jezírek je i fytoplankton a to zejména v podobě řas, které se vždy v takovém jezírku vyskytují. Pro čistotu vody v koupacím jezírku je důležitá rovnováha všech organismů. Zákazník, který si vybere takový typ vodní plochy ke koupání by měl být do určité míry tolerantní k výkyvům kvality vody v průběhu sezóny.

Koupací jezírka rozdělujeme do tří kategorií:
Typ I
Typ II
Typ III


Chci koupací jezírko. V případě, že Vás oslovil tento typ stavby, doporučujeme vyplnit dotazník, na základě kterého se Vám ozveme s cílem vytvořit řešení na míru. Další ukázky realizací si prohlédněte v naší Galerii referenčních staveb.

Přírodní bazén (biobazén)

Přírodní bazén (biobazén) je uměle založená stavba s trvale cirkulující vodou. Princip čištění spočívá v proudící vodě přes různé filtry na jejichž povrchu narůstá tzv. biofilm. Firma Green engineering využívá k přírodní filtraci na základě dlouholetých zkušeností technologii rakouské firmy HYDROBALANCE, která je na trhu více jak 25 let.

Přednosti filtračního systému:
Filtrační systémy HYDROBALANCE jsou ideálním řešením biofilmových filtrů s jednoduchou montáží a velmi jednoduchým provozem. Pomocí čerpadla s velmi nízkým příkonem 100W projde přes biofiltr více než 100% objemu vody za den. U přírodně postavených přírodních biobazénů TYPU IV do 60 m2 je potřeba instalovat alespoň dvě sady, takže 10 standardních filtrů plus 2 bypassfiltry.
HYDROBALANCE standardní filtry jsou sériově spojeny do řetězců, a to maximálně v počtu šesti kusů standardních filtrů. Nejvíce vzdálený od čerpadla je vždy bypassfiltr. U přirozeně vytvořených přírodních bazénů doporučuje HYDROBALANCE použití 12 voltových ponorných čerpadel. Ta jsou energeticky úsporná a mají malé nároky na údržbu. Zejména zazimování a opětovné uvedení do provozu na jaře včetně vypláchnutí filtrů je pro zákazníky snadno proveditelné.
V současné době nastupuje do obliby dohřívání biobazénů tepelným čerpadlem v kombinaci se zakrytím vodní plochy lamelou. Biobazény snesou dohřev vody do teploty 32°C. Opakem je oblíbená kombinace přírodního bazénu s ochlazováním a to jen tak nebo po saunování.

Pokud Vás zaujal typ vodní plochy přírodní bazén (biobazén) a rádi by jste znali cenu řešení na Vašem pozemku, neváhejte nás kontaktovat nejlépe formou dotazníku. Rovněž nás zastihnete na těchto kontaktech.

Nebojte se zahradě vdechnout život

Soukromá a veřejná zeleň

Informace o společnosti a kontaktní informace

Ocenění:
Welness biobazén roku 2019
Biobazén roku 2020 – Referenční biobazén firmy Green engineering s.r.o.
Koupací jezírko roku 2022 – 3. místo - Referenční stavb firmy Green engineering s.r.o.
Koupací jezírko roku 2022 – Zvláštní cena za pozitivní příklad pro domy s pečovatelskou službou

Napsali o nás:
Terapeutické jezírko Rožmitál pod Třemšínem

Potřebujete dodatečné informace?
Neváhejte se nás na cokoliv zeptat. Zašlete nám dotaz pomocí kontaktního formuláře nebo nám zavolete.

Jednatel společnosti - Ing. Jiří Hájek
Telefon 723 015 944.
Váš dotaz byl odeslán. Budeme se snažit co nejrychleji zodpovědět Váš dotaz.
Někde se stala chyba, Váš dotaz nebyl odeslán.

Projekty společnosti Green Engineering s.r.o.

Green Engineering
Green Hřiště
Green Senior
Green Engineering - EU Povinná publicita